QR do tej strony

https://bibliotekawolontariatu.pl/?p=642

Czy wiesz że

każdy link do książki będzie prowadził do niej niezależnie od tego jak bardzo będzie się rozwijała biblioteka - dlatego możesz polecać książki swoim znajomym poprzez linki.
Powrót do przyszłości
poradnik dla wolontariuszy powracających z misji zagranicznych
autor / autorzy
pod red. Jadwiga Karlak
wydawca wydanie
Kraków 2012

Witaj po powrocie!

Mamy przyjemność zaprezentować Ci poradnik, który oferuje wiele wskazówek, jak oswoić pierwsze emocje po powrocie do ojczystego kraju, a także jak przeżyć kolejne etapy „szoku popowrotowego” i kontynuować zaangażowanie w problemy rozwojowe.

Możliwość mieszkania i pracy za granicą daje szansę doświadczenia zupełnie odmiennego stylu życia. Wracając do kraju jako pracownik rozwojowy lub wolontariusz, przywozisz ze sobą potencjał, który możesz wykorzystać w dalszym procesie pogłębiania swojej wiedzy oraz świadomości, co pozwala na podejmowanie działań także na gruncie ojczystego kraju. Dzięki wiedzy i doświadczeniu zdobytym za granicą, masz możliwość spojrzenia na przyczyny i skutki globalnego ubóstwa i niesprawiedliwości ze szczególnej perspektywy, której wielu innych nie miało szansy poznać. Twoje zaangażowanie w sprawy rozwojowe i globalne nie musi się jednak kończyć na tych doświadczeniach, mogą one bowiem stanowić bodziec i źródło dla dalszego rozwoju. Celem niniejszego poradnika jest przeanalizowanie Twojego spojrzenia na pewne złożone kwestie, jakich doświadczyłeś za granicą, i wykorzystanie ich w Twojej codzienności, co może znaleźć odzwierciedlenie w osobistych decyzjach i wyborach, a także w działaniach, edukacji oraz kampaniach realizowanych wspólnie z innymi ludźmi.

Poleć