QR do tej strony

https://bibliotekawolontariatu.pl/?p=558

Czy wiesz że

każdy link do książki będzie prowadził do niej niezależnie od tego jak bardzo będzie się rozwijała biblioteka - dlatego możesz polecać książki swoim znajomym poprzez linki.
Wezwanie do uzupełnienia braków formalnych
czyli krótki przewodnik po dobrych praktykach w studenckim wolontariacie prawniczym
autor / autorzy
Joanna Gieroba, Izabela Precz, Delaine R. Swenson
wydawca wydanie
Lublin 2011

Rozpoczynając naukę na uczelni wyższej często masz już plan swojej przyszłej kariery zawodowej. Wydaje Ci się, że wiesz jak zdobyć potrzebną wiedzę i doświadczenie, aby dobrze przygotować się do roli radcy prawnego, adwokata, sędziego czy prokuratora. Zgłębiasz przepisy prawne, ich znaczenie, analizujesz orzecznictwo sądów. Odbywasz studenckie praktyki w kancelariach prawnych i organach ochrony prawnej. Co jeszcze możesz zrobić aby przekuć zdobywaną w czasie studiów wiedzę w praktykę? Czy wiesz jak efektywnie wykorzystać swoje umiejętności i predyspozycje?

Wzywamy Cię niniejszym do uzupełnienia braku formalnego w Twoich staraniach o pełne przygotowanie do wykonywania zawodu. Nie zaniedbaj wszystkich możliwości i bez wahania rozpocznij pracę wolontariusza w bezpłatnej poradni prawnej. Angażując swój czas i wiedzę możesz nie tylko spojrzeć na prawo od strony praktyka, wykształcić pozytywne metody pracy z klientem, szlifować swój warsztat, ale również pomóc wielu ludziom, których sytuacja finansowa nie pozwoliłaby nigdy na skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej. To zarówno nauka, jak i misja.

Ten poradnik przybliży Ci zarówno samą ideę wolontariatu, jak i regulacje prawne w tym zakresie, techniki dialogu społecznego oraz metody pracy z klientami bezpłatnej poradni prawnej. Wskazuje on dobre praktyki w bezpłatnym poradnictwie prawnym, wynikające z wieloletniego doświadczenia autorów, rozpoczynających swoją pracę przy organizacji Lubelskiego Centrum Bezpłatnych Porad Prawnych jako wolontariusze. Nie zwlekaj dłużej i dołącz do grona studentów oraz prawników, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przełamują stereotypy pokazując, że bezinteresowna pomoc ma wielką wartość.

Poleć