QR do tej strony

https://bibliotekawolontariatu.pl/?p=527

Czy wiesz że

każdy link do książki będzie prowadził do niej niezależnie od tego jak bardzo będzie się rozwijała biblioteka - dlatego możesz polecać książki swoim znajomym poprzez linki.
Kieszonkowy inspirator przedsiębiorczości
autor / autorzy
Łukasz Kaźmierczak, Magdalena Paszkowska, Ewa Kornacka, Adam Kułanowski
wydawca wydanie
Warszawa 2012

„Przedsiębiorczość i innowacyjność”, bo tak dokładnie określana jest przez Parlament Europejski ta jedna z ośmiu kompetencji kluczowych, oznacza zdolność osoby do wcielania pomysłów w czyn. Obejmuje kreatywność, innowacyjność i podejmowanie ryzyka, a także zdolność do planowania przedsięwzięć i prowadzenia ich dla osiągnięcia zamierzonych celów. Stanowi wsparcie dla indywidualnych osób nie tylko w ich codziennym życiu prywatnym i społecznym, ale także w ich miejscu pracy, pomagając im uzyskać świadomość kontekstu ich pracy i zdolność wykorzystywania szans. Jest podstawą bardziej konkretnych umiejętności i wiedzy potrzebnych tym, którzy podejmują przedsięwzięcia o charakterze społecznym lub handlowym albo w nich uczestniczą.

To jedna z wielu definicji przedsiębiorczości. Teoria. A w publikacji od teoretyzowania będziemy stronić. Broszura współtworzona jest przez praktyka, jej bohaterami również są ci, których można nazwać przedsiębiorczymi. Doskonale wiedzą, „z czym to się je”. Potrafią realizować swoje marzenia i cele. A program „Młodzież w działaniu” dał im niezłego kopa. Takiego, że niektórzy wylądowali w przydomowym ogródku, inni tuż za granicą swojej miejscowości, a jeszcze inni aż na przysłowiowym Marsie… Ważne, że żadne z nich nie zostało tam, gdzie było. Rozwinęli się, bo byli przedsiębiorczy. Wy również możecie!

Poleć