QR do tej strony

http://bibliotekawolontariatu.pl/?p=64

Czy wiesz że

każdy link do książki będzie prowadził do niej niezależnie od tego jak bardzo będzie się rozwijała biblioteka - dlatego możesz polecać książki swoim znajomym poprzez linki.
Wolontariat w szkole
Organizacja i prowadzenie szkolnego wolontariatu
autor / autorzy
pod red. Małgorzaty Miszteli
wydawca wydanie
Warszawa 2012

Oddajemy w Państwa ręce poradnik „Wolontariat w szkole” , który jest pierwszą próbą kompleksowego zebrania informacji dotyczących programowania i organizowania szkolnych klubów wolontariusza. Proponowany wzorzec budowania szkolnych grup wolontariuszy jest podpowiedzią dla pedagogów, jak wdrożyć innowacyjny program edukacyjno-wychowawczy wśród nastolatków i jak zaangażować młodzież w działania społeczne na rzecz środowiska szkolnego i lokalnego.

Autorzy niniejszej publikacji mają wieloletnie doświadczenie we współpracy z placówkami edukacyjnymi, z nauczycielami, młodzieżą i studentami, sami należą do grona pedagogów. Na codzień zajmują się promocją i rozwojem wolontariatu w obszarach: pomocy społecznej, profilaktyki, kultury, preorientacji zawodowej. Edukują wolontariuszy i instytucje, organizacje korzystające z ich wsparcia w zakresie budowania, rozwijania programów wolontarystycznych, prawodawstwa w wolontariacie.

Poleć