QR do tej strony

http://bibliotekawolontariatu.pl/?p=359

Czy wiesz że

każdy link do książki będzie prowadził do niej niezależnie od tego jak bardzo będzie się rozwijała biblioteka - dlatego możesz polecać książki swoim znajomym poprzez linki.
Przewodnik po dobrych pomysłach
autor / autorzy
Anna Błaszkiewicz, Ola Rzążewska
wydawca wydanie
Warszawa 2009

Dlaczego pracownicy firmy kurierskiej znakują granice rezerwatów? Ile kilometrów przebiegli już wolontariusze z korporacji ubezpieczeniowej? Co bankowcy robią w szpitalu dziecięcym? Czym zajmują się psy, które popołudniami przychodzą do firmy telekomunikacyjnej?

Nasz przewodnik to zbiór minireportaży pokazujących, w jaki sposób organizacje pozarządowe z Mazowsza są wspierane przez mniejsze i większe firmy – przez korporacje i ich pracowników, ale też przez nieduże, rodzinne przedsiębiorstwa. To opowieści o pomysłach, które pozwoliły obu stronom spotkać się „w pół drogi” i o ludziach, którzy poczuli, że wspólnymi siłami mogą zrobić coś ważnego i pożytecznego. Nie było naszą intencją przeprowadzenie analizy socjologicznej, która pokazałaby pełen obraz współpracy ngo-sów ze środowiskiem biznesu. O kilka bardziej ogólnych refleksji poprosiłyśmy specjalistki od csr-u i wolontariatu pracowniczego – wywiady z nimi otwierają przewodnik.

My pracowałyśmy tak, jak zawsze pracują dziennikarze – spotykając się z ludźmi i słuchając tego, co mają do opowiedzenia.

Poleć