QR do tej strony

http://bibliotekawolontariatu.pl/?p=350

Czy wiesz że

każdy link do książki będzie prowadził do niej niezależnie od tego jak bardzo będzie się rozwijała biblioteka - dlatego możesz polecać książki swoim znajomym poprzez linki.
Ludzie od dobrych pomysłów
autor / autorzy
Anna Błaszkiewicz, Ola Rzążewska
wydawca wydanie
Warszawa 2010

 

Niektórzy mówią, że w pomaganiu najważniejszy jest efekt, a nie droga, która do niego prowadzi. Nie wiemy, czy to prawda. Ale mamy pewność, że z wolontariuszami warto rozmawiać nie tylko o efektach ich pracy. Bo to osoby, które nie ślizgają się po powierzchni wydarzeń, ale wchodzą głębiej i dostrzegają to, na co my zwykle nie zwracamy uwagi. Jak powiedziała jedna z wolontariuszek, pomaganie zmienia. Nie tylko rzeczywistość, którą w ten sposób próbujemy kształtować, ale też nas samych.

 

W poszukiwaniu dobrych przykładów zajrzałyśmy tym razem na najwyższe piętra warszawskich biurowców, odwiedziłyśmy mały warsztat samochodowy w Skierniewicach, tarnowski oddział dużego banku, szkołę w Radomiu i łódzkie lotnisko. Przekonałyśmy się, że każdy może być wolontariuszem. Pracownik dużej korporacji albo małej firmy, menedżerka, księgowy, prawniczka, mechanik samochodowy, tłumacz czy informatyk. Bez zbędnego patosu, napinania się i rywalizowania z innymi o wynik końcowy.

 

Przyjrzyjcie się ludziom, którzy patrzą na Was ze zdjęć. Im się chciało. Trzymamy kciuki, by to się nie zmieniło, bo w tym, co robią, są naprawdę – i trudno tu chyba o lepsze słowo – dobrzy.

 

Poleć