QR do tej strony

http://bibliotekawolontariatu.pl/?p=203

Czy wiesz że

każdy link do książki będzie prowadził do niej niezależnie od tego jak bardzo będzie się rozwijała biblioteka - dlatego możesz polecać książki swoim znajomym poprzez linki.
Wolontariat w Ośrodkach Pomocy Społecznej
autor / autorzy
pod red. Moniki Bełdowskiej
wydawca wydanie
Katowice 2009

Ze względu na swoją rolę, Ośrodek Pomocy Społecznej jest naturalnym miejscem spotkań osób szukających pomocy z osobami chcącymi pomóc. OPS bardzo dobrze orientuje się w specyfice środowiska, w którym funkcjonuje, zna jego problemy i potrzeby. Angażując wolontariuszy może na nie lepiej i szybciej reagować, bez nakładów finansowych rozszerzać zakres świadczonych usług.

W podręczniku można znaleźć niezbędne informacje dotyczące różnych aspektów wolontariatu. Autorzy podzielili się wiedzą i doświadczeniami w tych dziedzinach, którymi zajmują się od lat. Mamy nadzieję, że dzięki temu łatwiej się będzie Państwu poruszać w meandrach przepisów prawnych, tworzyć lokalne koalicje na rzecz wolontariatu czy przygotowywać kampanie promocyjne na miarę swoich potrzeb. Zasady współpracy z wolontariuszami staną się oczywiste, ponieważ będziecie mogli krok po kroku prześledzić sposób realizacji programu „Wolontariat w Ośrodkach Pomocy Społecznej”, poznacie metody współpracy z ochotnikami, a także przedstawimy jej konkretne przykłady.

Poleć