QR do tej strony

http://bibliotekawolontariatu.pl/?p=150

Czy wiesz że

każdy link do książki będzie prowadził do niej niezależnie od tego jak bardzo będzie się rozwijała biblioteka - dlatego możesz polecać książki swoim znajomym poprzez linki.
Nowa solidarność - wolontariat
autor / autorzy
pod red. Michała Bardela, Marcina Żyły
wydawca wydanie
Kraków 2011

Animowany przez sektor pozarządowy, pozostaje jednym z najlepszych wskaźników rozwoju społeczeństwa obywatelskiego i jego najbardziej pożądanych współcześnie cech: zaangażowania, innowacyjności oraz zdolności do akumulacji i przetwarzania idei. Wolontariat i jego szkoła odciskają niezatarte piętno na obliczu wspólnoty – wiedza o tym mieszkańcy państw Europy Zachodniej, w której tradycja pracy ochotniczej na rzecz innych jest zakorzeniona od dekad.

Nasz dodatek specjalny podsumowuje pierwsze dwie dekady wolontariatu w wolnej Polsce. Jego autorzy apelują o sformułowanie nowych propozycji działania wobec wyzwań, które staną przed Polska w drugiej dekadzie XXI w., oraz ukazują wolontariat jako mechanizm pracy zarówno dla innych, jak również nad samym sobą. Po  latach wolontariatu w warunkach demokracji czas bowiem na „nowe otwarcie”.

Poleć