QR do tej strony

http://bibliotekawolontariatu.pl/?p=6

Czy wiesz że

każdy link do książki będzie prowadził do niej niezależnie od tego jak bardzo będzie się rozwijała biblioteka - dlatego możesz polecać książki swoim znajomym poprzez linki.
Album Dobrych Praktyk
Dobre praktyki wolontariackie na podstawie doświadczeń Centrów Wolontariatu
autor / autorzy
pod. red. Marcin Wieczorek
wydawca wydanie
Warszawa, [2008]

Drogi Czytelniku, przekazujemy w Twoje ręce „Album dobrych praktyk” – swoiste świadectwo tego, jak wiele dobra tkwi
w każdym z nas. Sportretowani tu ludzie pokazują, jak dużo radości można sprawić drugiej osobie, jak łatwo jest pomóc
komuś, kto znalazł się na życiowym zakręcie i jak wesprzeć ludzi nieradzących sobie z otaczającą ich rzeczywistością.

Ten „Album” to dowód na to, jak chętnie ludzie angażują się w działania obywatelskie i jak łatwo można rozwiązać lub
przynajmniej zminimalizować problemy społeczne dzięki zaangażowaniu wolontariuszy. Ich działalność w ostatnich latach bardzo się rozwinęła w obszarze pomocy społecznej, ekologii, oświaty czy służby zdrowia. Pojawiają się nowe, dotychczas mało otwarte na wolontariuszy dziedziny jak kultura, działalność administracyjna czy wolontariat  pracowniczy.

Różnorodność obszarów społecznych, w których zaangażowani są wolontariusze, sprawia, że wolontariat w naszym kraju staje się coraz bardziej kolorowy. Funkcjonujący ciągle w Polsce stereotyp pracy wolontarystycznej każe nam sądzić, że wolontariat to działalność skupiona głównie na pomocy osobom niepełnosprawnym, chorym lub dzieciom w domach dziecka. Tym albumem chcemy pokazać, że wolontariat ma szerszy zasięg społeczny, że wolontariat, to zarówno kolorowe i wesołe akcje z udziałem dzieci i młodzieży, jak i nieodpłatna pomoc udzielana organizacjom społecznym przez prawników, finansistów, tłumaczy czy menedżerów. Wierzymy, że warto mówić o dobrych praktykach i dobrych ludziach, by promować takie postawy jako wzór do naśladowania. Niech więc ten album będzie inspiracją dla wszystkich
wrażliwych ludzi, którym los drugiego człowieka nie jest obojętny, do znalezienia sposobu na swój udział w wolontariacie.

Poleć