QR do tej strony
Czy wiesz że
Rozpoczynając naukę na uczelni wyższej często masz już plan swojej przyszłej kariery zawodowej. Wydaje Ci się, że wiesz jak zdobyć potrzebną wiedzę i doświadczenie, aby dobrze przygotować się do roli radcy prawnego, adwokata, sędziego czy prokuratora. Zgłębiasz przepisy prawne, ich znaczenie, analizujesz orzecznictwo sądów. Odbywasz studenckie praktyki w kancelariach prawnych i organach ochrony prawnej. Co jeszcze możesz zrobić aby przekuć zdobywaną w czasie studiów wiedzę w praktykę? Czy wiesz jak efektywnie wykorzystać swoje umiejętności i predyspozycje?
Wzywamy Cię niniejszym do uzupełnienia braku formalnego w Twoich staraniach o pełne przygotowanie do wykonywania zawodu. Nie zaniedbaj wszystkich możliwości i bez wahania rozpocznij pracę wolontariusza w bezpłatnej poradni prawnej. Angażując swój czas i wiedzę możesz nie tylko spojrzeć na prawo od strony praktyka, wykształcić pozytywne metody pracy z klientem, szlifować swój warsztat, ale również pomóc wielu ludziom, których sytuacja finansowa nie pozwoliłaby nigdy na skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej. To zarówno nauka, jak i misja.
Ten poradnik przybliży Ci zarówno samą ideę wolontariatu, jak i regulacje prawne w tym zakresie, techniki dialogu społecznego oraz metody pracy z klientami bezpłatnej poradni prawnej. Wskazuje on dobre praktyki w bezpłatnym poradnictwie prawnym, wynikające z wieloletniego doświadczenia autorów, rozpoczynających swoją pracę przy organizacji Lubelskiego Centrum Bezpłatnych Porad Prawnych jako wolontariusze. Nie zwlekaj dłużej i dołącz do grona studentów oraz prawników, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przełamują stereotypy pokazując, że bezinteresowna pomoc ma wielką wartość.