II Ogólnopolskie Badania Wolontariatu Pracowniczego
Wolontariat pracowniczy w największych firmach w Polsce
pod red. Centrum Wolontariatu w Warszawie
Warszawa 2013

Oddając w Państwa ręce II Ogólnopolskie Badania Wolontariatu Pracowniczego, chcielibyśmy podziękować wszystkim przedstawicielom fi rm, wolontariuszom i beneficjentom za poświęcony nam czas oraz podzielenie się swoją wiedzą i opiniami na temat funkcjonowania wolontariatu pracowniczego w Polsce. Dziękujemy też naszemu partnerowi – Fundacji Kronenberga przy Citi Handlowy, która wsparła nas w realizacji projektu.

Naszym celem było porównanie obecnej kondycji wolontariatu pracowniczego z sytuacją, jaką zdiagnozowaliśmy podczas I Ogólnopolskich Badań Wolontariatu Pracowniczego w 2008 roku. Zauważyliśmy jednak dużą potrzebę sprawdzenia nie tylko zmian ilościowych, ale też konieczność przyjrzenia się strukturze programów, ich jakości i efektywności.