Jak organizować wolontariat w szkole?
Katarzyna Braun, Bogna Fràszczak
Warszawa 2009

Broszura programu społecznego „Szkoła bez przemocy”, którą oddajemy w Państwa ręce, to praktyczny poradnik prezentujący poszczególne kroki, jakie trzeba podjąć, aby zorganizować wolontariat szkolny. Z pierwszej części dowiedzą się Państwo m.in., czym są i jak funkcjonują Szkolne Kluby Wolontariusza, jak stworzyć i prowadzić Klub, jakie są podstawy prawne wolontariatu w Polsce. Druga część to specjalnie opracowane przez doświadczonych praktyków scenariusze zajęć lekcyjnych na temat wolontariatu, adresowane do czterech grup wiekowych (klas I–III, IV–VI, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych). Każdy scenariusz zawiera podstawowe definicje związane z wolontariatem, opis przebiegu zajęć, listę materiałów potrzebnych do ich przeprowadzenia oraz dodatkowe wskazówki.